Vánoce..?

22. prosince 2015 v 20:16 | -Giuru-
Ahooj lidí! Tak jsem se rozhodla Vám sem napsat něco o..vánocích?? No.. úvodem.. Já osobně Vánoce nijak moc neslavím.. A v podstatě jsem je nikdy neslavila. Jenom, prostě se najíst a dát si nějaký ten dárek..

Vánoce!

Už hodněkrát jsem přemýšlela o tom, co vlastně takové ty Vánoce jsou. Je to jenom svátek? Nebo to má nějaký hlubší význam?? A proč se Vánoce slaví tak, jak se slaví? Vždyť, předtím byli Vánoce svátkem, kdy měli být všichni spolu a šťastní. Beze stresu a prostě tak..
Vánoce by měli být časy, kdy se všichni mají rádi. Kdy se nehádají.. Je tomu spíše naopak. Všichni jsou ve stresu, všichni se skoro nenávidí.
A když se mají rádi, tak jenom proto, že dostanou tablet za počítač za 30K a stejně tráví čas tam. JSou Vánoce jenom o penězích? V této době ano. A je mi toho celkem líto. Vidím to u nás. Hlavně ve škole, mezi mými vrstevníky. Doma ani ne. DOma se na Vánoce zvysoka sere. Teda, až na mámu, ta to moc hrotí
.
Ve škole si děti stěžují, (po vánocích) že nedostali tam to a tam to. A že se jim to nelíbí a své rodiče potom strašně proklínají a nemají je rádi, že nedostali to, co chtěli. Ale opravdu jsou Vánoce jen o penězích?!
Já jsem proležela poslední 4 roky Vánoce na hadičkách a na operačních sálech.. Jak záživné. V nemocnici mi dali plyšáčka a ani nevíte, jak jsem byla šťastná!! Už jen to, že tam byli hokejisti a že tam bylo X lidí aby nám udělali radost! A pristě všechno!
A přijedu domů, začne škola a všichni se mě ptají co jsem dostala, co jsem si přála atd...
Každý rok jsem odpověděla jenom jednu věc a to, BÝT ZDRAVÁ!!
Většinou se mi vysmáli, protože holt, né každý chápe, jak se nemocný člověk cítí. JAk by si NEMOCN7 chtěl užít jeden den, ajko všichni ostatní.. bez zábran. Bez připomínání, bez prášků, aniž by mu bylo zle nebo ho něco bolelo.
I proto nemám ráda Vánoce. A když dárek, tak si to stejně koupím sama.

A jaký máte na Vánoce, jako svátek názor Vy??
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Maki Maki | Web | 22. prosince 2015 v 20:42 | Reagovat

GIURU23! OSOBNĚ PŘÍJDU NA ŠTĚDRÝ DEN AŻ K TOBĚ DO POKOJE A TAM...
Tam tě obejmu °^° XD
Nah osobně si tohle nemyslím, jakože svoje vrstevníky nemůžeš přece házet do jednoho pytle. Jsou i takoví, co to předvádějí, protože nic jiného neznají, protože jim to příjde normální. A třeba taková já, já se těším spíš na prázdniny, než na společně strávené chvíle :D
Neustále mě uchvacuje, jak dokážeš žít. I když jsi neustále na hadičkách a na gumě od kalhot máš připevněnou krabičku, co tě drží na životě, dokážeš žít. A právě proto tě půjdu na Štědrý den obejmout! :33

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama